ДЕРМАТОЛОГИЧЕСКАЯ КЛИНИКА "АНКОР"
  • +38(044)205-90-90(91 92 93)
  • +38(067) 921-81-18
  • +38(050) 801-21-81
  • +38(063) 722-56-65

Лазерная эпиляция

 

Здавен і до нашого часу позбавлення від небажаного волосся не втрачає своєї актуальності. Вирішення цієї задачі дозволяє будь-якій жінці відчувати себе впевненою. Більшість жінок має власний досвід ведення «війни» з цією проблемою. Які тільки хитрощі не застосовували жінки в усі часи, щоб позбутися небажаного волосся! Але, жоден спосіб не дозволяв вирішити цю проблему радикально. Проте, прогрес не стоїть на місці, і сьогодні будь-яка жінка має можливість нарешті позбавитися небажаного назавжди – за допомогою лазерної епіляції (ЛЕ). 

Як ставитися до «рослинності» на тілі і чим обумовлена її наявність? Характерні місця наявності небажаного волосся на відкритих ділянках тіла: верхня губа, під пахвами, шкіра рук, стегон, гомілок; рідше – нижня поверхня спини та живота. Міра помітності залежить від якості самого волосся (колір, товщина) та від їх кількості. Сучасній людині волосся на тілі не потрібно: ніяких захисних функцій (як в давні часи) воно не виконує і сприймається (в усякому разі, жінками) як косметичний дефект.

 

Як (з точки зору ефективності і витрат) вибрати метод видалення небажаного волосся

Умовно вважається, що депіляція – це видалення тільки зовнішньої частини або всієї волосинки без руйнування, шляхом знищення волосяних фолікулів, а епіляція -  це видалення волосся шляхом руйнування волосяних фолікулів. Депіляція – це вищипування, гоління, застосування депіляторних кремів та біоепіляція (воскова). Епіляція  включає в себе електроепіляцію, лазерну епіляцію та фотоепіляцію.

 

Депіляція   

Гоління – найбільш доступний та дешевий спосіб видалення волосся, що не потребує особливих умов.   

Вищипування або висмикування волосся, напевно, найдавніший метод депіляції. Виконується за допомогою пінцету або домашнього депілятора (досягнення інженерної думки останніх років, що діє за тим самим принципом як пінцет)   

Воскова депіляція (ВД) – це теж висмикування – один із популярних способів позбавлення від небажаного волосся. Застосовується як на обмежених (верхня губа, підборіддя), так і на великих ділянках (ноги, руки). При будь-якому з наведених вище способів депіляції обов'язкове застосування спеціального догляду до та після процедур. 

Креми-депілятори – мають в складі хімічні речовини, що руйнують структуру волосся. Мінуси – ті ж, що і при голінні, а також можливі алергічні та токсичні реакції на сам крем. 

Переваги всіх методів депіляції: простота, відсутність сезонних протипоказань. Стосовно економії коштів – можна сперечатись. Якщо підсумувати всі витрати часу та грошей на багаторазові способи депіляції, то отримані цифри вразять. Але найголовнішим недоліком депіляції є песимізм: абсолютна неможливість перемогти небажане волосся радикально.

 

Епіляція    

Це радикальний, а тому й більш оптимістичний шлях позбавлення від небажаного волосся. Сучасні методи мають назву: лазерна епіляція, фотоепіляція, електроепіляція.
     

Електроепіляція (ЕЕ) – найбільш вивчений та перевірений часом спосіб, до того ж єдиний, який немає обмежень стосовно кольору шкіри та волосся.    

Суть цього методу: в волосяний фолікул вводиться дуже тонкий електрод і подається електричний струм. Внаслідок дії струму відбувається електрохімічна реакція, та руйнується фолікул. На це потрібна приблизно одна хвилина. Процедура болісна та потребує багато часу: за один сеанс обробляється невелика кількість волосся. Тому для досягнення помітного ефекту потрібна велика кількість сеансів (мінімум від 5 до 10 і більше, в залежності від місця, площі поверхні та щільності росту волосся).    

Ускладнення: можуть виникнути опіки навколишніх тканин, що призводить в подальшому до утворення рубців. Методика має багато протипоказань.
    

Що складає суть методів світлової, тобто лазерної та фотоепіляції, які є обмеження?

Лазерна епіляція (ЛЕ) поряд з фотоепіляцією – це найсучасніший та найефективніший метод видалення волосся. Перші спроби лазерного видалення волосся розпочалися ще в 60-ті роки минулого століття. А перша лазерна система епіляції була розроблена у 1981 році в США.   

Лазерна та фотоепіляція належать до світлових методів епіляції. В їх основі принцип селективного фототермолізу. Світлове випромінювання вибірково поглинається частиною волосини, яка містить натуральний пігмент (меланін), світлова енергія перетворюється в теплову, і фолікули волосся за рахунок теплового ефекту руйнуються без істотного пошкодження навколишніх тканин.   

Фотоепіляція – це широкоспектральні і тому менш вибіркові джерела світла.    

Лазерні епілятори – генерують світлову енергію певної довжини хвилі. Ідеальна довжина хвилі (ефективна та безпечна) знаходиться у діапазоні 750-800 нм. Це дозволяє вибірково діяти тільки на ціль – фолікули небажаного волосся (точніше, на пігмент меланін, що міститься в них) без руйнівного впливу на навколишні тканини. Найближче до цього діапазону лазерне випромінювання забезпечують діодні та олександритові лазерні системи.

 

Практично для всіх систем є обмеження:


  1. Наприклад, не можна проводити ЛЕ при засмаглій шкірі (це не стосується сучасних діодних лазерних систем!); 

  2. У білявок через малу кількість меланіну лазерна епіляція неефективна.

 

Які головні переваги лазерної епіляції?

Перевага світлової (лазерної та фото) епіляції перед іншими різновидами епіляції в тому, що цілісність шкіри не порушується, та за один спалах обробляється більша (площа) кількість волосся. Больовий ефект при цьому мінімальний (хоча сприйняття болю і реакція на нього – індивідуальна особливість людини). Як проводиться ЛЕ та скільки потрібно сеансів?

Перед початком ЛЕ консультація лікаря обов'язкова, тому що ця методика має як показання, так і протипоказання. Цикл росту волосся складається с трьох фаз: активної, пасивної та перехідної. Для радикального видалення волосся повинно бути оброблено під час активної фази росту (анагенезу). Через те, що волосся тіла має власний індивідуальний цикл, необхідно декілька процедур, щоб «спіймати» фолікул в активній фазі росту. При коректній обробці волосся, що знаходиться в фазі анагенезу, більше не виросте. Побічні ефекти спостерігаються рідко, а ефективність цих процедур перевищує всі очікування.

Кращих методів на цей час не існує. 

Лазерна діодна епіляція має ряд незаперечних переваг: 

 
Характеристики
Метод епіляції
ЛЕ
ВД
ЕЕ
Чутливість
безболісно (практично)
болісно
дуже болісно
Опіки, пухирці, рубці
немає
немає
бувають
Ерітеми
немає
бувають
часто
Інфекція
немає
можлива
можлива
Гіпопігментація
немає
рідко
буває
Гіперпігментація
дуже рідко
буває
буває
Радикальність
назавжди
6 тижнів
назавжди
Потрібна кількість сеансів
3-8
кожні 6 тижнів
більш, ніж 15
Швидкість процедур
швидка
швидка
дуже повільна

 

Обери красу!

Моісеєва Олена Віталіївна 

Головний лікар, Медична косметологія «Анкор»