ДЕРМАТОЛОГИЧЕСКАЯ КЛИНИКА "АНКОР"
 • +38(044)205-90-90(91 92 93)
 • +38(067) 921-81-18
 • +38(050) 801-21-81
 • +38(063) 722-56-65

Все что Вы должны знать про Elos

 

ЩО ТАКЕ Elos?

 

Абревіатура Elos означає «електро-оптична синергія». Йдеться про спільний, сумарний вплив (синергію) кількох видів енергії: El – це електрична складова, біполярний радіохвильовий струм RF (Radio Frequency); O – оптична складова, яка може бути представлена у вигляді імпульсного світла (IPL), лазерного або інфрачервоного випромінювання; S – синергія, тобто спільний, взаємодоповнюючий сумарний вплив.

Перераховані види енергії добре відомі, а їхні ефекти широко використовуються в естетичній медицині. Однак при роздільному застосуванні цих енергій для отримання бажаних результатів необхідні їх більш високі потужності. Ідея ж Elos полягає в тому, що при спільному використанні світлової (електромагнітної) енергії хвиль радіочастотного діапазону бажаний ефект досягається в більш низьких значеннях за рахунок концентрації (фокусування) енергії в потрібному місці та взаємного доповнення ефектів. Низькі рівні енергії забезпечують максимальну безпеку для пацієнтів та широкі можливості в підборі параметрів лікарями.

Одним із обмежень для використовуваних наразі лазерних та IPL-технологій (і для процесу селективного фототермолізу загалом) є перешкода, яку створює епідерміс на шляху проникнення світла в більш глибокі шари дерми. Епідерміс поглинає тепло, внаслідок чого підвищується ризик утворення опіків з подальшими пігментними реакціями або атрофією шкіри.

Взаємодія світлового випромінювання та тканини пов'язана із трьома основними явищами: відбиттям, поглинанням і розсіюванням. Значна частина світла відбивається від поверхні шкіри. Іншу частину світла поглинають хромофори – меланін (який міститься в епідермісі та волоссі) і гемоглобін (який міститься в крові). Однак при використанні частотної енергії світла для досягнення необхідного ефекту виникає високий ризик перегрівання епідермісу. Натомість недостатня потужність окремо застосовуваної світлової енергії призводить до зниження лікувального ефекту.

Технологія Elos є вирішенням цих проблем. Оскільки світлове й радіочастотне випромінювання відіграють у цьому процесі рівну, але різну роль, виникає можливість підвищити ефективність лікування, не знижуючи його безпечність, та навпаки – підвищити безпечності лікування, не знижуючи його ефективності. Тобто взаємодія, яка відбувається між оптичним і радіочастотним потоками, має такі ефекти, які відкривають нові можливості в галузі косметології та лікування різних проблем шкіри. Проте виникає запитання: яким чином вдається досягти такого ефекту?

 

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?


Імпульсне світлове випромінювання вибірково поглинається цільовою ділянкою шкіри і при цьому трансформується в теплову енергію, за рахунок чого потрібна ділянка шкіри нагрівається до необхідної температури. Метою цього процесу є нагрівання визначеного місця (волосяного фолікула, судинної чи пігментованої ураженої ділянки) настільки, щоб його імпеданс (тобто його повний опір) зменшився.

Радіочастотне випромінювання відбувається між двома електродами і при цьому м'яко нагріває всі тканини, що знаходяться на його шляху. RF-потік, як і будь-які інші електричні енергії, завжди проходитиме шляхом найменшого опору. Коли цільові ділянки шкіри вже розігріті імпульсним світлом, їх імпеданс знижується. Тож інтенсивність RF-випромінювання в таких місцях буде вищою, що в результаті призведе до більш ефективного впливу саме на обрану для процедури ділянку шкіри. Таким чином, завершується термоліз, необхідний для досягнення бажаного біологічного ефекту припинення росту волосся з фолікула чи знебарвлення пігментованої / судинної ділянки шкіри.

Крім поліпшення шкірного термолізу, RF-випромінювання діє також як непрямий «термометр» шкірного шару. У процесі подачі RF-потоку його параметри можуть змінюватися залежно від імпедансу шкіри. Таким чином, виникає зворотний зв'язок між зміною температур та імпедансом: тобто підвищення температури шкіри корелює з поточним імпедансом. Цей факт дозволяє здійснювати активний моніторинг шкіри, що, у свою чергу, є унікальним механізмом, котрий забезпечує безпечність процедури.

Відповідно до теорії селективного термолізу, дія імпульсу світлового випромінювання може бути спрямована на хромофори різного типу, які залягають в шкірі на різній глибині. Так, поверхневі судини ефективно видаляються за допомогою незначних довжин хвиль і коротких імпульсів, натомість ефективний вплив на глибоко розташовані судини досягається при використанні більших довжин хвиль і триваліших імпульсів. Пігментні дефекти (наприклад, ластовиння) є першочерговими цілями для методу фотоомолодження, і їх усунення вносить значущий вклад у загальний косметичний ефект від процедури. Ці дефекти зазвичай розташовуються в поверхневому шарі епідермісу та, як правило, реагують на вплив імпульсного світлового випромінювання з малою тривалістю імпульсу і спектром світла 580–1000 нм.

Проте основним недоліком лікувальних методик, заснованих на оптичному випромінюванні, є те, що меланін, котрий міститься в епідермісі, поглинає оптичну енергію, зменшуючи при цьому ступінь її проникнення в дерму (особливо в пацієнтів з темними типами шкіри) та знижуючи, таким чином, ефективність процедури. Ще одним недоліком цих методик є те, що зморшки реагують на них із мінімальним результатом, оскільки колаген не містить хромофорів, котрі могли б поглинати світло. На відміну від принципу селективного фототермолізу, електрофототермоліз (Elos) впливає безпосередньо на хромофор, минаючи епідерміс. Тому ця процедура майже не залежить від кольору шкіри. Такий принцип роботи дозволяє ефективно та без наслідків працювати навіть на темній і засмаглій шкірі (що є беззаперечною перевагою перед існуючими технологіями). Наявність струму радіохвильової частоти (RF-випромінювання) в імпульсі дозволяє на 60% зменшити потужність оптичної енергії (діодний лазер, IPL-система), усуваючи ризик опіку та збільшуючи на 30% глибину проникнення світла.

Метод селективного електрофототермолізу дозволяє електричній енергії радіочастотного потоку цілеспрямовано нагрівати потрібні структури тканини, не пошкоджуючи при цьому навколишні ділянки шкіри. Високочастотний струм радіохвильового діапазону (RF-енергія), що впливає на шкіру, проникає в епідерміс та протікає в тканинах шляхом найменшого електричного опору (найбільшої електропровідності). Оскільки провідність прямо пропорційна температурі, поверхневе охолодження епідермісу сприяє проникненню RF-струму в більш глибокі тканини, які в підігрітому стані мають вищу провідність і, відповідно, сприяють найбільшій концентрації радіохвильового струму в нагрітих ділянках. Кількість виробленого тепла змінюється залежно від опору тканини потоку RF-енергії: холодні ділянки відзначаються більшим опором, ніж нагріті. Таким чином, зворотний зв'язок між зміною температури та імпедансом дозволяє здійснювати активний моніторинг шкіри в оперативному режимі, що підвищує безпечність процедури.

 

СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ

 

Elos-апарати відзначаються багатофункціональністю, що забезпечується за рахунок застосування різних насадок:

 

 • DS, DSL – комбінація RF та оптичної енергії у вигляді імпульсного світла чи лазерного випромінювання: видалення небажаного волосся;

 • ST – комбінація RF та оптичної енергії у вигляді інфрачервоного (ІЧ) світла: лікування зморщок та ліфтинг;

 • SR, SRA – комбінація RF та оптичної енергії у вигляді імпульсного світла: фотоомолодження, лікування пігментних плям та видалення «судинної сітки»;

 • АС – комбінація RF та оптичної енергії у вигляді імпульсного світла: лікування вугрової хвороби;

 • WRA – комбінація RF та оптичної енергії лазерного випромінювання: лазерна корекція глибоких зморщок;

 • LV, LVA – комбінація RF та оптичної енергії лазерного випромінювання: лазерне видалення судин на ногах від 0,5 до 4 мм;

 • MatrixIR – комбінація RF та оптичної енергії лазерного випромінювання: фракційне лазерне омолодження;

 • MatrixRF – тільки радіохвильовий RF-вплив (32 пари біполярних електродів): фракційне RF омолодження, поліпшення текстури шкіри та корекція рубців.

 

Технологія Elos застосовується також для корекції ваги й фігури. У спеціальних роликових насадках цих апаратів використовується поєднання (синергія) ІЧ-випромінювання, RF-біполярного радіохвильового струму та пульсуючого регульованого вакууму.

Комбінований оптико-електричний вплив може застосовуватися на шкірі будь-якого кольору без ризику виникнення ускладнень (опіків, гіпер- та гіпопігментації), дозволяє успішно видаляти руде, світле, сиве й пушкове волосся. Використовуючи технологію Еlos, фахівець отримує можливість вирішувати проблеми в’ялості шкіри на обличчі та на окремих ділянках тіла.

За допомогою поєднання IPL і RF-випромінювання можна досягти селективної коагуляції розширених поверхневих судин, видалення епідермальної гіперпігментації за мінімального ризику пошкодження навколишніх тканин. При цьому термоефект розвивається на глибині до 4 мм. Поліпшення текстури шкіри та її ліфтинг досягається завдяки додатковому синтезу колагенових волокон, котрий відбувається завдяки впливу радіохвиль. Цей ефект має накопичувальний (кумулятивний) характер і наростає від процедури до процедури, тож отриманий результат рекомендується закріплювати підтримуючими курсами процедур.

У той же час є дані, що в 3–5% випадків відзначається резистентність шкіри до впливу радіохвиль.

Лазерні промені заданої довжини хвилі майже не поглинаються меланіном і, минаючи епідерміс, проникають на глибину 2,5 мм, прогріваючи шкіру на межі сосочкового й ретикулярного шару дерми. Піковий рівень струму RF-діапазону створюється на глибині 1,5–2,5 мм. Інтенсивне прогрівання шкіри на рівні дерми супроводжується коагуляцією матриксних білків з наступним їх лізисом і синтезом нових волокон.

 

Переваги технології Еlos:

 • можливість передачі більшого рівня енергії на задану глибину без ризику пошкодження тканин;

 • збільшена глибина та вибірковість впливу;

 • можливість впливу на об'єкти з низькою здатністю поглинання світлової енергії;

 • можливість працювати по темній шкірі аж до 6 фототипу за Фітцпатриком;

 • компенсація втрат оптичної енергії внаслідок відбиття й розсіювання;

 • вимірювання в оперативному режимі імпедансу шкіри – показника, котрий інформує фахівця про ефективність і безпечність проведеної процедури.

 

КЛІНИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Із метою вивчення ефективності та безпечності застосування технології Еlos для неаблятивного лікування в'ялої шкіри та зморщок проводилися дослідження на базі двох клінік: клініки косметичної хірургії та лазерного лікування в Бремтоні (Канада) та клініки пластичної хірургії в Грінслопі (Австралія). Лікуванню піддавалися різні ділянки обличчя й тіла пацієнтів, які пройшли від 2 до 5 процедур з інтервалом в 3–4 тижні. Сеанси засновувалися на комбінованому впливі оптичної енергії інфрачервоного світла (довжина хвилі 700–2000 нм, потужність 10 Вт/см2) і біполярної RF-енергії (потужність 30–120 Дж/см3).

До участі в експерименті не допускалися пацієнти з підвищеним рівнем фоточутливості, вагітні, хворі на цукровий діабет, із засмаглою шкірою, ті, що приймали інсулін протягом шести місяців до початку дослідження, а також пацієнти, котрі мають кардіостимулятори чи внутрішні дефібрилятори або піддавалися супутньому лікуванню іншими методами. Лікування на обличчі проходило поетапно із застосуванням послідовних проходів. Така техніка виконання процедури забезпечує поступове розігрівання тканин до необхідного температурного рівня, що стимулює фібробластну активність та вироблення нових колагенових волокон, а також забезпечує стійкий ефект поліпшення тонусу шкіри та ліфтинг після проходження курсу процедур.

Помітне розгладження зморщок фіксувалося вже після першої процедури. Відчуття підтягнутості атонічної шкіри всі пацієнти відзначили відразу ж після процедур і явно відчували ще близько 48 годин. Ефект збільшення пружності шкіри зберігався та навіть підсилювався аж до контрольного візиту через 3 місяці. Після процедури спостерігалися легка набряклість, відчуття тепла на обробленій ділянці та еритема.